Як зрозуміти, що він аб’юзер: 10 ознак чоловіка, схильного до насильства – Рецепти здоров'я

Як зрозуміти, що він аб’юзер: 10 ознак чоловіка, схильного до насильства

Аб’юз — поняття, що стало популярним нещодавно, але оголило вічну і тривожну тему психологічного насильства.

Багато хто думає, що аб’юз — це фізичне насильство. Але важливо пам’ятати, що термін “аб’юзер” — досить широке поняття, яке має на увазі не тільки застосування фізичної сили, а й моральний тиск. Останнє, на жаль, не так очевидно, але завдає сильної шкоди психіці жертви. Саме тому жінки роками можуть не розуміти, що в їх парі щось не так. Зазвичай чоловіки, схильні до насильства, дуже спритно маскуються під гіпервідповідальних і гіпертурботливих партнерів на початку стосунків. І перш за все саме це повинно насторожити. Переважно таке маскування триває від 6 місяців до декількох років. Аб’юзер ніколи не стане проявляти себе відразу, він буде неначе намацувати ґрунт дозволеного в ваших з ним стосунках. Все починається з дрібних зауважень на твою адресу, далі вони переростають у критику і зневагу, що, своєю чергою, пригнічує тебе як особистість. Через якийсь час в хід йдуть образи та відкрита агресія.

10 ознак потенційного абьюзера

 1. Зайва імпульсивність

Це проявляється в багатьох аспектах життя. Наприклад, чоловік після декількох зустрічей пропонує вийти за нього заміж, переїхати до нього, народити дитину та ін. Він дуже яскраво і бурхливо реагує на події, завалює квітами після першого побачення і надзвонює по 10 разів на день.

 1. Жорстокість до тварин

Людина, що проявляє агресію до тварин, зазвичай має певний розлад психіки. Така поведінка лише перехідний етап, і через якийсь часна місці тварин виявляється близька людина.

 1. Різкі перепади настрою

Лабільність психіки також часто пов’язана з патологіями особистості. Якщо ви помітили, що у вашого партнера може різко змінюватися настрій, у гніві він може щось штовхнути або розбити, то це тривожний дзвіночок про те, що варто бути напоготові.

 1. Ревнощі

Іноді дівчата розцінюють ревнощі як ознаку любові, уваги та турботи. Але це не так. Ревнощі не є нормою у стосунках між люблячими людьми. Дуже часто патологічні ревнивці страждають на дисоціативні розлади особистості, які змушують таких чоловіків поводитися неадекватно.

 1. Пасивна агресія

Принизливі глузування, порівняння тебе з іншими жінками не на твою користь — все це ознаки пасивної агресії з боку партнера. Це перша сходинка до того, щоб знизити твою самооцінку і вивести на емоційну реакцію, яка може закінчиться застосуванням фізичної сили.

 1. Любов до агресивних видів спорту

Якщо твій коханий займається боксом, боротьбою, боями без правил або ж просто обожнює спостерігати за агресивними видами спорту, є ймовірність, що така людина може проявляти агресію у стосунках.

 1. Нарцисизм

Не всім самозакоханим чоловікам можна пред’явити претензію в тому, що вони здатні вдарити або заподіяти психологічну шкоду своєму партнерові. Але за такими чоловіками простежується тенденція принижувати партнерку. Люди з нарцисичним розладом особистості геть позбавлені емпатії, тобто вони не здатні зрозуміти та поділяти почуття іншої людини. Вони схильні до тотального знецінення, поруч з такою людиною ти завжди будеш відчувати себе неідеальною, що надалі негативно позначиться на самооцінці та емоційному стані в цілому.

 1. Недоречні прояви агресії

Такий чоловік скаженіє від того, що розбилася чашка, не завантажується вебсторінка або хтось штовхнув його на вулиці. Якщо звичайна людина не надає цьому значення, то потенційний аб’юзер буде неймовірно злитися і може просто знавісніти, трощити речі та проклинати всіх навколо. У якийсь момент під руку потрапиш і ти.

 1. У родині твого обранця батько підіймав руку на матір

Дуже часто ті хлопчики, які були свідками домашнього насильства в сім’ї, повторюють саме цей сценарій. Звичайно ж, так буває не завжди, але найчастіше відбувається подібне.

 1. Дивні сексуальні ігри

Якщо твій партнер любить проявляти агресію під час сексу (застосовувати удушення, бити, принижувати та ін.), це ще один тривожний сигнал про те, що він може застосовувати до тебе насильство в повсякденному житті. Через сексуальні ігри він отримує необхідну розрядку, яка може перестати його задовольняти, тому подібні сценарії будуть відбуватися в повсякденному житті.

Види емоційного аб’юзу

Також існує кілька видів психологічного насильства, про які потрібно знати. Сьогодні у них з’явилися цілком конкретні терміни та описи.

 • Газлайтінг

“Ти це придумала”, “тобі здалося”, “нічого не було” та ін. Газлайтер — це тонкий маніпулятор, який намагається навіяти тобі те, чого немає насправді. Що це з тобою щось не так і ти не при тямі. Цей вид насильства найскладніше розпізнати жертві. Але він є найбільш небезпечним, адже жінка не завжди може зрозуміти, чи дійсно відбувається щось не те.

 • Неглектінг

Неглектінг означає повне нехтування будь-якими потребами партнера. Наприклад, у тебе болить зуб, але ти не можеш відвідати лікаря, тому що чоловік вважає: тобі це не потрібно. Така поведінка може починатися з найменших, побутових втручань, але часто переростає в щось глобальне, що загрожує здоров’ю жертви.

 • Вісхолдинг

Улюблене покарання у багатьох парах. Простіше кажучи, це ігнорування партнера, гра в мовчанку. Багато хто з нас були жертвами вісхолдингу або самі його використовували. Ті, хто відчував його на собі, погодяться, що подібне ставлення викликає серйозний моральний дискомфорт. Таке мовчання припиняється тільки тоді, коли жертва йде на поступки маніпулятора.

Джерело

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *