Як війна позначиться на психіці дітей: поради доктора Комаровського – Рецепти здоров'я

Як війна позначиться на психіці дітей: поради доктора Комаровського

іти разом із дорослими переживають воєнні дії в Україні. Тому цілком зрозуміло занепокоєння батьків на тему того, як нинішні події позначаться на психіці молодшого покоління. Експерт програми “Ранок з Україною” доктор Комаровський пояснив, від чого залежить емоційний стан дитини та як його вберегти.

Усі діти по-різному переживають війну в Україні. Одні постійно сидять у бомбосховищі, інші живуть у більш безпечному місці, але щодня чують сирену, треті виїхали з мамою за кордон, четверті втратили рідних і свій будинок… За словами доктора Комаровського, кожна історія індивідуальна, але дуже важливо враховувати тривалість впливу стресового фактора на дитину.

Наприклад, якщо поруч мама, яка постійно ридає – що можна сказати про емоційний стан дитини? Добре, якщо малюк ходить до дитсадка чи школи та спілкується з тими дітьми, які не знають про жахіття бойових дій. Лікар-педіатр вищої категорії пояснив, що за таких умов дитина виходить за межі світу, де йде війна.

Але якою б серйозною не була ситуація, поведінка дітей завжди пов’язана з поведінкою дорослих, які поруч із ним. Якщо дорослі травмовані, перебувають у депресії, якщо життя батьків – це лише телевізор і новини про війну, тоді діти перебувають у цій же парадигмі та не можуть вийти з неї,

— сказав Євген Комаровський.

За словами експерта, ситуація з дітьми на війні не є унікальною, світ уже багато разів стикався з подібними проблемами. І в сучасній педагогіці та психології є протоколи допомоги таким дітям.

Я розумію, що після війни зобов’язаний вчити батьків, як привести дітей у норму. Інше питання, що спочатку потрібно привести в норму маму й тата цих дітей,

— пояснив експерт.

 

12 думки про “Як війна позначиться на психіці дітей: поради доктора Комаровського”

  1. Сповіщення: 1undecided

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *