Як розповісти дитині про розлучення? – Рецепти здоров'я

Як розповісти дитині про розлучення?

Найчастіше, при розлученні, батьки схильні звинувачувати один одного. Для кожного з них це величезна травма, тому потрібно намагатися зрозуміти свого партнера, нехай він і налаштований не дружелюбно.Для дитини ж, така різка зміна відносин між батьками — це велике потрясіння. Адже, коли на твоїх очах руйнується ціла сім’я, весь світ ніби перевертається.Зміни у відносинах з ребенком

Чаще все, при розлученні дитина залишається з одним з батьків. А іншого він бачить тільки по певних днях.

І батьки схильні налаштовувати дитину один проти одного.Неважливо, скільки років дитині, переживати він буде в будь-якому випадку. Навіть, якщо він вже давно став дорослим і живе своїм життям, новина про те, що його батьки вирішили розлучитися може дуже сильно засмутити його, тому що в його картині світу, батьки повинні завжди бути разом, а окремо, він їх не представляє.

Що вже говорити про маленьких дітей, для них мама і тато – це весь світ.Дитина може поміняти своє ставлення до того з батьків, який пішов з сім’ї. Це може бути пов’язано з образою, нерозумінням, або, наприклад, один з батьків може налаштовувати малюка проти іншого.

У такій ситуації головне не впадати у відчай, і показати дитині своїми діями, що незважаючи на розрив відносин, він не втратив ні мами, ні тата.Що потрібно робити батькам?Незважаючи на всі розбіжності, спробувати домовитися між собою, адже діти тут ні при чому. Які б почуття не відчували батьки один до одного, діти повинні розуміти, що їх всі люблять.

Що вони потрібні обом батькам.Коли мама і тато перестають жити разом, у багатьох дітей виникає травма, якщо батьки не подбали про психічне здоров’я дітей. Дорослі повинні вчасно спантеличиться цим питанням, так як травма може перейти і в доросле життя.

Тому, важливо відправити дитину до фахівця, якщо є розуміння, що самі батьки не можуть впоратися з цією проблемою.Важливо забезпечити дитині стабільну і зрозумілу обстановку. Тільки так він зможе швидше вирушити від переживань. Адже коли один з батьків покинув сім’ю, а другий не може впоратися зі своїми емоціями, то дитина буде знаходиться в постійному стресі.Батьки повинні пам’ятати, що незважаючи на складні відносини між собою, вони не повинні забувати про почуття дітей і про їх переживання, які можливо ще сильніше, тому що для них важливі обоє батьків.

Джерело

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *