Чому чоловік зраджує, але не йде: думка експерта – Рецепти здоров'я

Чому чоловік зраджує, але не йде: думка експерта

Чоловік знайомої, подруги або ж свій власний “пішов наліво”, його застукано, викрито або ж іще ні, але при цьому він не хоче розходитися і продовжує жити в родині. Крім того, все частіше починають звучати стандартні фрази, які чоловіки говорять при зрадах. Знайомо?

Які найпоширеніші причини чоловічих зрад?

 • Не нагулявся. Часто чоловіки у віці 18-30 років починають шкодувати, що рано одружилися. Все через високий рівень тестостерону в чоловічому організмі, який не кожен здатен контролювати. Особливо складно тим, у кого більшість друзів нежонаті і змагаються: хто більше жінок мав, той крутіший.
 • Розщеплення лібідо. У деяких чоловіків у психіці відбувається поділ образу жінки на святу і непорочну “мати-мадонну” і розкріпачену спокусливу принижену “блудницю”. Емоційна близькість з однією жінкою. Секс – з іншою.
 • Страх і сором показати свою слабкість дружині. Або нездатність дружини надати емоційну підтримку, витримати почуття чоловіка в моменти, коли він переживає стрес, проблеми на роботі. Все це призводить чоловіка до пошуку жінки, яка здатна підтримати, вислухати без моралей, втручання у його справи або такої собі “жилетки”, в яку можна було б поплакати на стороні.
 • Юнацький романтизм. Пошук вічного кохання та ідеальної жінки. Чоловік переживає розчарування в дружині, реальний образ якої, як виявилося в процесі співжиття, не збігся із його поданням про ідеальну дружину і шлюб.
 • Несумісність і проблеми в сексі. Розбіжність сили і частоти потягу між чоловіком і дружиною, ігнорування сексуальних бажань чоловіка, зайва консервативність, сором, комплекси у жінки. Але ж секс – це один із найважливіших компонентів у шлюбі.
 • Коли головний сенс життя жінки – материнство. Всі її думки, сили, увага, любов спрямовані на дітей і обов’язки по дому. Прагнення бути ідеальною мамою і супер-господинею може зруйнувати жіночу ідентичність і поставити під загрозу стосунки з чоловіком. На турботу про себе, самореалізацію і на чоловіка не вистачає часу, а на секс немає сил.
 • Коли жінка як “матуся” піклується про чоловіка. Такий подружній союз перетворюється на формат стосунків “мати-син”. Сексуальний потяг у чоловіка поступово зникає по відношенню до дружини. Він нібито живе з “мамою” і цілком логічно вирушає на пошук “жінки-коханки”.
 • Чоловік самостверджується через зраду – завоювання нової жінки використовує як спосіб підняти свою самооцінку.
 • Чоловікова вікова криза “сивина в голову – біс у ребро”. Не залежить від жінки, проблем на роботі. Пов’язаний із внутрішніми переживаннями чоловіка на шляху до зрілості – колишні цінності вичерпалися, настає розчарування, пошук себе, туга по юності, страх старіння, жаль про втрачені можливості. Важливо поставитися із розумінням, розділити переживання чоловіка під час кризи.
 • Чоловік бабій, нарцис, маніпулятор, і ви страждаєте, перебуваючи з ним у стосунках емоційної залежності. Вмілого ошуканця, самозакоханого егоїста, не здатного до емпатії, агресора, порушника кордонів важко закликати до совісті. Його любов заслужити неможливо, незважаючи на всі ваші старання. Просто тому що він не здатний відчувати любов і зберігати вірність.
 • Жінка дуже сильно боїться втратити чоловіка, закриває очі на те, чого не хоче бачити, дозволяє йому порушувати свої кордони, ображати, принижувати, використовувати. Та багато іншого.

Чому чоловік не йде назовсім, а після своїх “подвигів” повертається до дружини?

Зраджує чоловік, якщо якась його потреба залишається незадоволеною у шлюбі. І він шукає можливість задовольнити її на стороні.

Як правило, чоловік не шукає нову дружину, нову сім’ю. Він просто хоче задовольнити свою потребу. Так простіше. Зручніше. Не треба брати на себе відповідальність, руйнувати і будувати з нуля.

У більшості випадків коханка погоджується на роль другого плану і задовольняється обіцянками. Тому немає сенсу йти від дружини до коханки. Якщо з дружиною насправді все було б так погано, то навіщо заводити коханку? Адже можна просто піти зі стосунків, де нестерпно.

Чи всі чоловіки здатні на зраду?

Ні. Не зраджують ті, кому не дозволяє совість і честь. Ті, у кого сім’я – це одна з провідних цінностей.

Фантазують про зраду багато чоловіків, фантазії – це нормально, на них тримається сексуальне життя пари. Але цим люди і відрізняються від тварин – не піддаватися всім своїм інстинктам, а оцінювати ризики і прогнозувати наслідки своїх вчинків.

Іноді зрада або навіть бажання зрадити партнера допомагає вивести стосунки пари на новий рівень. Якщо вчасно виявити, яка потреба не задовольняється в шлюбі, і знайти спосіб її задовольнити в цьому ж шлюбі зі своєю дружиною, то стосунки стануть глибшими і міцнішими.

Що робити жінці, якщо чоловік зраджує?

Жінці обов’язково потрібна психологічна підтримка у відновленні її самооцінки, впевненості і почуття власної гідності. А тому в такій непростій ситуації не потрібно зволікати і чекати, поки “саме пройде” або поки чоловік сам піде. Важливо усвідомити проблеми, переглянути, змінити стосунки в парі. І обов’язково припинити звинувачувати в усьому себе.

Водночас дуже складно досягти мирного діалогу після зради, заважає жіноча біль, образа і почуття провини у чоловіка. Щоб замість звинувачень і докорів вийшов діалог, краще звернутися по кваліфіковану допомогу до психолога, який працює з такими проблемами.

Джерело

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *